Dziewczynka z atramentu i gwiazd



Zwycięzca nagrody Waterstones - dziecieca ksiazka 2017 to niezwykła debiutancka powieść autorstwa Kiran Millwood Hargrave, 'The Girl of Ink and Stars'. Usytuowana w pięknie wyobrażonym świecie równoległym, wyspie Joya, przedstawia fascynującą opowieść o przygodach fantazy Isabelli,ktora jako prawdziwie zażarta i odważna bohaterka, wyrusza w niezapomnianą podróż na wyspy 'Zakazane Terytoria', aby uratować swojego najbliższego przyjaciela. Pod ukrytymi jaskiniami, czarnymi lasami i palącymi górami legendarny demon ognia budzi sie ze snu. Język Kiran jest bogaty i liryczny, a zamysl jest pięknie przedstawiony wewnątrz i na zewnątrz. Od map do ilustracji, wykorzystanie przez Kirana kartografii na stronach dodaje zupełnie inną warstwę magii. Przesiąknięty mitologią, okryty tajemnicą i zanurzony w magii, Kiran tworzy piękną opowieść o zdumieniu, przyjaźni i odnajdywaniu drogi. Idealna dla fanów Philipa Pullmana, Katherine Rundell i Cornelii Funke, The Girl of Ink and Stars to opowieść, która pozostanie z tobą długo po tym, jak gwiazdy zasną.


Dostępne do kupienia tutaj.



Instagram

  • Instagram - Black Circle
  • Twitter - Black Circle

© 2020 Bluebird Reviews